Sześć lat minęło jak jeden dzień...

Niedawno po raz pierwszy zasiadali w szkolnych ławach.


Dziś opuszczają je na zawsze, bo przecież nic dwa razy się nie zdarza, jak przekonywali uczniowie klas IV i V, żegnający swoich starszych kolegów.

Nasi absolwenci z wychowawcą - Emilią Landas

 

 

 

Wycieczka do Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Opolu

W dniu 17 maja 2010r. uczniowie klasy IV i V pojechali na wycieczkę dydaktyczną do Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Opolu. W ogródku meteorologicznym uczniowie oglądali przyrządy znane z kart podręcznika do przyrody. Największe zainteresowanie wzbudziły przyrządy pomiarowe nowej generacji. Pracownik stacji opowiedział nam o ciekawej pracy obserwatorów, którzy jako pierwsi obserwują i niejednokrotnie doświadczają na własnej „skórze” bardzo groźne zjawiska meteorologiczne. Uczniowie obejrzeli również stanowiska komputerowe pracowników stacji, poznali sposoby zbierania i przekazywania informacji oraz prognozowania pogody.

Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób obecnie prowadzi się obserwację i badania dotyczące zjawisk ekstremalnych, takich jak np. powó dź lub susza.

Po tak solidnej dawce wiedzy przyszedł czas na rozrywkę. W kinie Helios obejrzeliśmy zabawne przygody roztańczonych i rozśpiewanych „Disco robaczków”, które udowodniły nam, że warto marzyć i spełniać swoje marzenia. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był spacer po Opolu. Najbardziej spodobała nam się wystawa „Artyści polskiej piosenki w karykaturze” na Placu Kopernika oraz odpoczynek na skwerze przed gmachem Uniwersytetu Opolskiego w towarzystwie pomnikowych postaci Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena i Marka Grechuty – artystów związanych z Opolskim Festiwalem Polskiej Piosenki.


 

Aby uczcić otrzymanie kart rowerowych postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę rowerową do Polskiej Nowej Wsi. Cel był jasny - zjedzenie pizzy w tej miejscowości. Niestety nie został on osiągnięty. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że pizzeria jest zamknięta.

Poddawanie się nie leży jednak w naszej naturze. Pizzę przywieziono nam z Opola, a zjedliśmy ją na lotnisku. Pomimo tych zmian nikt nie narzekał. Wycieczkę należy zaliczyć do udanych.

 

Zwycięstwo. Tym jednym słowem mogłabym podsumować nasz występ w pokazie mody ekologicznej odbywającym się w czasie festynu pożarniczo-ekologicznego w Komprachcicach. Konkurencja było duża – w pokazie brały udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Strojów oryginalnych i ładnie wykonanych było wiele. Jednak jury nasze stroje uznało za najpiękniejsze.

W kategorii klas I-III zwyciężyła uczennica klasy I – Emilia Twardoń. W tym miejscu chciałabym podziękować siostrze Emilki – twórczyni stroju, która, jak się dowiedzieliśmy, poświęciła na jego wykonanie sześć godzin. Konkurencja w kategorii klas I-III nie miała szans. Strój rewelacyjny.

W kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce przypadło Paulinie Bronek. Paulina swój sukces zawdzięcza klasie IV i V, gdyż uczniowie tych klas ofiarnie tworzyli kwiatki – element jej stroju.

Inne stroje, choć nie zostały wyróżnione, także zasługują na uznanie. Mieliśmy w naszym gronie malarza, rybaka, syrenę, konika polnego, rycerza, lekarza, czarodzieja, króla i luzaka.

 
More Articles...
Tłumacz
Programy

Zegar